Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarzanie uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności

  • Dodano: 2021-06-15 07:00, aktualizacja: 2021-06-14 19:41

Byli pracownicy KWK "Julian" – Józef Paluch, Włodzimierz Wylężek i Henryk Zych zostali uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności nadanym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uhonorowani zostali w dowód uznania za zaangażowanie w działania opozycji wobec dyktatury komunistycznej z lat 1956–1989.

11 czerwca 2021 roku w Sali Marmurowej gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przyznano odznaczenie państwowe: Krzyż Wolności i Solidarności, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Odznaczenie odebrali Panowie Józef Paluch, Włodzimierz Wylężek oraz Henryk Zych – byli pracownicy "KWK Julian".

Procedurę przyznania wyróżnienia honorowego oraz współpracę z katowickim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzał członek Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich Pan Józef Bajer, który uhonorowany był w 2018 roku.

Wracając do historii Krzyża, pierwszą osobą odznaczoną nim w Piekarach Śląskich był Pan Antoni Gawliczek, emerytowany pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.