Wiadomości z Piekar Śląskich

Pierwsza sesja Rady Miasta za nami. Prezydent i radni złożyli ślubowanie

  • Dodano: 2024-05-02 13:30

2 maja br. odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencji 2024-2029. W jej trakcie odbyło się ślubowanie radnych, a także Sławy Umińskiej-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz wybór Przewodniczącego Rady, którym ponownie został Tomasz Wesołowski.

Uroczyste otwarcie sesji

Posiedzenie otworzył najstarszy wiekiem radny – Tadeusz Wieczorek. W obradach uczestniczyło 18 radnych. Nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców odebrali z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a także złożyli ślubowanie.

Podczas sesji także Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta złożyła ślubowanie oraz wygłosiła expose, w którym podziękowała wyborcom za zaufanie, a także nakreśliła plany na najbliższe lata kadencji. Jednocześnie potępiła chamstwo i agresję w polityce, które to stosowała część osób, które dzisiaj zasiadają w Radzie Miasta.

– Mam zaszczyt wygłosić moje expose już po raz trzeci. W 2014 r. dominowała świadomość, że jest to udzielenie kredytu zaufania-dlatego mówiłam o planach i projektach, w 2018 było to swoiste absolutorium-dlatego mówiłam o dorobku, kontynuacji i kolejnych przedsięwzięciach. Dzisiaj chcę się skoncentrować na przyszłości i stawić czoła nowym wyzwaniom. Piekary Śląskie to zupełnie inne miasto niż 9 lat temu ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia. Największym projektem jest budowa basenu z halą sportową oraz remonty dróg.

Pragnę, aby Piekary Śląskie był miastem przyjaznym wszystkim pokoleniom, aby dobrze się żyło młodzieży, rodzinom z dziećmi i seniorom. Będę dokładać dalszych starań, aby każda z grup wiekowych miała tu swoje miejsce do życia. Wyciągam rękę do tych, którym na sercu leży dobro miasta. Zapraszam do współpracy radnych, organizacje, stowarzyszenia i mieszkańców. Jednak moja otwartość ma swoje granice. Są nimi godność, przyzwoitość, kultura i szacunek dla drugiego człowieka. Mówię stanowcze nie dla chamstwa i arogancji, dla agresji i poniżania. Niestety, byliśmy świadkami takich zachowań w kampanii wyborczej. To dzieło kandydatów jednego z komitetów. O zgrozo, jego przedstawiciele znajdują się na tej sali – mówiła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Kolejna kadencja

W czasie sesji wybrano Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie, którym został ponownie Tomasz Wesołowski. Kolejnym punktem obrad był wybór Zastępców Przewodniczącego Rady Miasta, którymi zostali: Stanisław Plajzner oraz Klaudia Franiel. Powołano też skład Komisji Rewizyjnej. Sesja była także okazją do złożenia gratulacji nowo zaprzysiężonej Prezydent Miasta, która objęła urząd na kolejną pięcioletnią kadencję.

Pierwsza sesja Rady Miasta za nami. Prezydent i radni złożyli ślubowanie/ fot. UM Piekary


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również