Wiadomości z Piekar Śląskich

Piknik bezpieczeństwa 2023 z udziałem piekarskich policjantów

  • Dodano: 2023-06-06 06:15, aktualizacja: 2023-06-05 22:18

W ubiegły piątek piekarscy stróże prawa wraz z mundurowymi z Tarnowskich Gór wzięli udział w Pikniku Bezpieczeństwa, który miał miejsce przy Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Policjanci chętnie prezentowali sprzęt i pojazdy służbowe oraz wygłosili prelekcję dot. bezpieczeństwa podczas wakacji. Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowane zostały atrakcje, dzięki którym na twarzach dzieci zagościł szeroki uśmiech.

Z okazji Dnia Dziecka piekarscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z sąsiedniej jednostki w Tarnowskich Górach oraz Wójtem Gminy Świerklaniec zorganizowali na terenie Parku w Świerklańcu Piknik Bezpieczeństwa. Milusińskich przywitał Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Mateuszem Gilge oraz Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomirem Bylickim.

Mundurowi brali czynny udział w pikniku, chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. 

Zorganizowane spotkanie było doskonałą okazją do wygłoszenia prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjantki, które na co dzień zajmują się profilaktyką przygotowały wiele gier oraz konkursów. Najmłodsi uczestnicy z okazji Ich święta otrzymali podarunki oraz elementy odblaskowe. 

W trakcie imprezy uczniowie i przedszkolaki mieli okazję przywitać się z policyjna maskotką Sznupkiem. 
Na miejscu nie zabrakło również Honorowych Dawców Krwi, ratowników medycznych z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz uczniów klas o profilu policyjnym. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również