Wiadomości z Piekar Śląskich

Piknik w deszczu

  • Dodano: 2011-05-23 11:00, aktualizacja: 2012-07-25 18:47

Ponad 300 piekarzan nie zraziło się oberwaniem chmury i burzą jaka przeszła w sobotę nad Piekarami i wzięło udział w IV Pikniku Rodzinnym. Nie zawiodła również gwiazda wieczoru - Jacek Kierok.

Piknik był jednym z elementów kampanii prowadzonej na rzecz popularyzacji rodzicielstwa zastępczego pod hasłem „Rodzina nie może być tylko ulotnym marzeniem”. Zdaniem organizatorów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, akcja przynosi bardzo pozytywne skutki

- Liczba osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym powoli rośnie. Obecnie pięć osób bierze udział w szkoleniu dla kandydatów na rodzinę zastępczą – mówi Agnieszka Bystrzycka kierownik działu Opieki nad Dzieckiem i Rodziną piekarskiego MOPR.

Impreza była także okazją, by podziękować tym, którzy zdecydowali zaopiekować się dziećmi w szczególnej potrzebie.

- W Piekarach Śląskich mamy 75 rodzin zastępczych, w tym co bardzo ważne 8 rodzin zastępczych niespokrewnionych z dzieckiem – mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Maciej Gazda - jedna z tych rodzin to zawodowa rodzina zastępcza o charakterze pogotowia rodzinnego. To znaczy że trafiają do niej dzieci które nagle znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej, zostały porzucone lub osierocone.

Na imprezie, której honorowo patronował Prezydent Miasta Stanisław Korfanty, wystąpiła plejada zespołów i grup na co dzień związanych m.in. z piekarskimi instytucjami kultury. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły Małe Morfeo, Średnie Morfeo i Morfeo, kabaret „Pod tytułem”, grupy teatralne i muzyczne z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich, Piekarskiej Świetlicy Środowiskowej i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Radzionkowa. Hitem okazał się przyjazd sztucznej krowy, którą można było wydoić na czas oraz pokaz puszczania baniek mydlanych. Pokaz akcji ratowniczej dali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich. Pokaz oblegany był przez najmłodszych piekarzan którzy ćwiczyli metody ratownicze na nowoczesnym fantomie.

Jak na piknik przystało nie zabrakło oczywiście smakołyków z grilla, waty cukrowej, zimnych napojów i rzecz jasna gwiazdy wieczoru.

- Brawa dla wszystkich którzy nie przestraszyli się burzy – rozpoczął swój występ Jacek Kierok, popularny piosenkarz znany z anteny radia Piekary i jednocześnie piekarski radny. - W ubiegłym roku też byłem z Wami bo wiem, jak ważna jest rodzina.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.