Wiadomości z Piekar Śląskich

Pobiegnij dla Miłosza w 4. PKO Piekarskim Półmaratonie

  • Dodano: 2023-07-21 09:45

Uczestnicy 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej: „biegnę dla...” i pobiec dla Miłosza, chorego chłopca, podopiecznego Fundacji Słoneczko. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Miłosza” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. W zamian za zaangażowanie biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz chłopca.

Bieg dla Miłosza 

10-letni Miłosz Pałaszewski urodził się jako skrajny wcześniak, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych (m.in. mózgowe porażenie dziecięce oraz dyzatrię – zaburzenia mowy). Środki potrzebne są na ciągłą rehabilitację i terapie. Miłosz jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Miłosza” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

20 biegów charytatywnych za nami 

W 2023 r. odbyło się dotychczas 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu  przekazano 220 tys. zł na leczenie 23 osób. Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji „biegnę dla...”, dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również