Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2012"

  • Dodano: 2012-11-05 13:15, aktualizacja: 2012-11-06 11:12

Zakończyła się policyjna akcja "ZNICZ 2012". Stróże prawa kontrolowali min. stan trzeźwości kierowców oraz prędkość jazdy.

 

Mundurowi zwracali też uwagę na właściwy sposób przewożenia najmłodszych. Można stwierdzić, że było spokojnie i bezpiecznie.

 

Policyjna akcja "Znicz" właśnie dobiegła końca. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i przypominali o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz sprawdzali trzeźwość kierowców.Piekarscy policjanci odnotowali siedem kolizji drogowych. Na szczęście w tych dniach obyło się bez wypadków i osób rannych.

 

Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z kierowców, zatrzymany do kontroli nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewoził 3 letnią dziewczynkę poza fotelikiem ochronnym. Jakby tego było mało kierowca poddany badaniu na zawartość alkoholu w organiźmie miał prawie 0,5 promila, oraz nie posiadał uprawnień które kilka lat temu stracił, za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Na szczęście czujni stróże prawa wyeliminowali z dalszej jazdy tego kierowcę bez wyobraźni.

 

Pragniemy podziękować wszystkim odwiedzającym piekarskie nekropolie za zachowanie ostrożności i rozwagi, dzięki której wszyscy bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.