Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie działań NURD

  • Dodano: 2021-01-26 09:00, aktualizacja: 2021-01-26 15:48

W piątek na piekarskich drogach zostały przeprowadzone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Pieszym, którzy na drodze byli „niewidoczni”, mundurowi wręczali odblaski, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

W trakcie akcji stróże prawa ujawnili 32 wykroczenia, z czego zdecydowaną większość popełnili kierujący pojazdami. Wykroczenia najczęściej dotyczyły nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu, nadmiernej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi ujawnili również nieprawidłowości w zachowaniu pieszych. Stróże prawa podczas kontroli zwracali uwagę na odpowiednie zachowanie na drodze oraz przypominali o obowiązujących przepisach prawa.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Podczas działań stróże prawa z piekarskiej drogówki kolejny raz rozdawali odblaskowe opaski.

Niejednokrotnie niewielki element odblaskowy może uratować komuś życie.

Podsumowanie działań NURD

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.