Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie weekendowych działań

  • Dodano: 2022-03-29 07:00, aktualizacja: 2022-03-28 20:57

W trakcie prowadzonych w miniony weekend działań "Trzeźwość" oraz "Bezpieczny cyklista" policjanci z piekarskiej drogówki ujawnili 4 kierujących samochodami na "podwójnym gazie" oraz skontrolowali blisko 40 cyklistów.

Weekend pełen kontroli policyjnych

Podczas weekendowych działań "Bezpieczny cyklista" oraz "Trzeźwość" mundurowi z piekarskiej drogówki przebadali blisko 800 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wylegitymowali 72 osoby, skontrolowali 37- kierujących rowerami oraz ujawnili 22 wykroczenia. Trzech kierujących na "podwójnym gazie" policjanci ujawnili podczas sobotnich działań. Pierwszego kierującego BMW zatrzymali po godzinie 7:00 na ul. Czołgistów. Badanie alkomatem wykazało u 51-latka blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugą kierującą fordem mundurowi zatrzymali przed godziną 8:00 na ul. Podmiejskiej. 32-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego miała blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało to nie pierwszy raz, kiedy kobieta wsiadła "za kółko" na "podwójnym gazie". W styczniu w ciągu 9 dni dwa razy kierowała pojazdem po alkoholu. Trzeciego kierującego skodą policjanci zatrzymali przed godziną 9:00 na ulicy Pod Lipami. Badanie alkomatem wykazało u 66-latka blisko półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzenia w bazach danych okazało się, że mieszkańcowi Piekar w przeszłości również zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem po alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

W niedzielny poranek w rejonie zjazdu z autostrady A1 policjanci zatrzymali kierującego fordem, u którego badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast dzisiaj rano na piekarskim odcinku autostrady A1 policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zatrzymali 33-letniego mieszkańca Piekar, który kierował volkswagenem w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierującym stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przewinienia.

Podsumowanie weekendowych działań / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również