Wiadomości z Piekar Śląskich

Policja ochraniała uczestników pielgrzymki

  • Dodano: 2021-08-25 10:00

W niedzielę odbyła się kolejna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Wydarzenie tradycyjnie zabezpieczało kilkudziesięciu piekarskich stróżów prawa, którzy dbali o bezpieczeństwo tysięcy pielgrzymów. Mundurowi m.in. kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach oraz dbali, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

W niedzielę ulica Bytomska zgodnie z planem została wyłączona z ruchu. Policjanci z drogówki ręcznie kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach, dzięki czemu szybko rozładowali tworzące się zatory. W trakcie pielgrzymki było spokojnie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali umundurowani policjanci wspomagani przez stróżów prawa z katowickiego Oddziału Prewencji Policji, a także kryminalni, którzy kontrolowali, czy nie dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Mundurowi pomagali pielgrzymom odnaleźć zaparkowane przez nich pojazdy oraz udzielali innych ważnych informacji.

Policjanci dziękują zwłaszcza kierującym, którzy wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością wobec pielgrzymów i zachowywali szczególną ostrożność podczas przejazdu w miejscach, gdzie ruch był utrudniony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również