Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci zabezpieczali pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich

  • Dodano: 2023-05-30 06:00, aktualizacja: 2023-05-29 21:44

Przedwczoraj odbyła się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów tradycyjnie czuwało kilkudziesięciu piekarskich policjantów wspieranych przez stróżów prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz oddziałów prewencji. Mundurowi m.in. kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach oraz dbali, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów. W uroczystościach uczestniczył Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak co roku, do piekarskiego Sanktuarium Maryjnego przybyło wczoraj tysiące pielgrzymów. W uroczystościach wziął również udział Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ulica Bytomska, zgodnie z planem, została wyłączona z ruchu, a policjanci z drogówki ręcznie kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach, dzięki czemu szybko rozładowali tworzące się zatory. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali także piekarscy dzielnicowi oraz policjanci z wydziału kryminalnego.

Czy działo się coś podczas pielgrzymki?

Wsparcia podczas zabezpieczenia udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W trakcie pielgrzymki było spokojnie i bezpiecznie - nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych. Mundurowi pomagali pielgrzymom odnaleźć zaparkowane przez nich pojazdy oraz udzielali innych ważnych informacji.

Kolejna pielgrzymka, tym razem kobiet, odbędzie się w sierpniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również