Wiadomości z Piekar Śląskich

Policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  • Dodano: 2020-09-01 06:30, aktualizacja: 2020-08-31 20:34

1 września zwyczajowo rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podopieczni piekarskich szkół i przedszkoli będą poruszać się po drodze znacznie częściej niż w okresie wakacyjnym.

O ich bezpieczeństwo będą dbać policjanci w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji  sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania zarówno kierowców, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwrócą też uwagę na auta zatrzymujące się przy szkołach, by przekonać się, czy nie stanowią zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz to, czy mali pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami.

Spotkania z policjantami

W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" przewidziano też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Będą także przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również