Wiadomości z Piekar Śląskich

Poszukiwany 39-latek jechał nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2021-01-07 14:45

W ręce piekarskich stróżów prawa wpadł nietrzeźwy 39-letni obywatel Rumunii, który jadąc fiatem w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Jak ustalili mundurowi nieodpowiedzialny mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznychŚ za jazdę „na podwójnym gazie”. Dzięki stróżom prawa amator jazdy pod wpływem alkoholu będzie miał teraz szansę przemyśleć swoje zachowanie w więziennej celi.

W niedzielne popołudnie policjanci z piekarskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał znajdować się na stacji paliw, a następnie kierować się w stronę Bytomia. Mundurowi namierzyli mężczyznę i zatrzymali do kontroli na ul. Podmiejskiej. Jak ustalili za kierownicą fiata siedział 39-letni obywatel Rumunii, który był poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności oraz miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

To jednak nie był koniec złych wiadomości dla kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. 39-latek został zatrzymany, natomiast po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Mając na uwadze fakt, iż mężczyzna był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i posiadał aktualny zakaz wsiadania za kierownicę, grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również