Wiadomości z Piekar Śląskich

Powstaje Centrum Aktywności przy ul. Kotuchy

  • Dodano: 2021-03-30 07:00, aktualizacja: 2021-03-29 19:04

Trwają prace budowlane przy powstaniu Centrum Aktywności przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 na ul. Kotuchy w Brzezinach Śląskich.

Zagospodarowana będzie części terenu szkoły poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska, siłowni zewnętrznej, ścieżki zdrowia, placu zabaw oraz rolkowiska. Dodatkowo powstanie nowe oświetlenie, chodniki oraz elementy małej architektury. Finalnie kwota przeznaczona na inwestycję to 885 599,85 zł, zaś termin zakończenia prac – 30 czerwca br.

Zadanie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach projektu powstaje boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 22 x 36 m. Nawierzchnia wraz z podbudową stanowią warstwy przepuszczalne dla wody. W jego obrębie zlokalizowane zostaną: boisko do piłki ręcznej/nożnej o polu gry 32 x 18 m, boisko do koszykówki – dwa obiekty o wymiarach 15 x 21 m każdy, a także boisko do siatkówki o rozmiarze 18 x 9 m. Całość zostanie wyposażona w niezbędną infrastrukturę boiskową, w tym piłkochwyty o wysokości 6 metrów.

Strefa siłowni zewnętrznej mieścić się będzie na blisko 180 m2 i będzie zawierała cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi utworzona zostanie na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstanie łącznie pięć urządzeń.

Plac zabaw powstanie w wydzielonej ogrodzeniem strefie o powierzchni ponad 170 m2, wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstaną: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy z zjeżdżalnią.

Nie zabraknie też rampy dla deskorolek czyli tzw. half pipe – strefa ta obejmie powierzchnię blisko 100 m2

Górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami. Ten element szybko zapewne stanie się jednym z ulubionych miejsc piekarskich rolkarzy.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności będą elementy małej architektury czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci.

Z końcem czerwca 2021 r. kolejny fragment Piekar Śląskich, radykalnie zmieni swój wygląd i nabierze nowej funkcjonalności.

Powstaje Centrum Aktywności przy ul. Kotuchy

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.