Wiadomości z Piekar Śląskich

Prędkość, łapówka, promile i sądowy zakaz. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia!

  • Dodano: 2023-01-23 06:30, aktualizacja: 2023-01-22 20:33

Policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali kierowcę Dacii, który przekroczył dozwoloną prędkość. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna próbował przekupić mundurowych łapówką. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W środę policjanci z wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy zatrzymali na ulicy Bytomskiej kierującego Dacią, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Mężczyzna wiedząc co ma na sumieniu, próbował wręczyć mundurowym gotówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

To nie wszystkie przewinienia 49-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Okazało się bowiem, że kierował on samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również