Wiadomości z Piekar Śląskich

Przedstawiciele 13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej podziękowali mieszkańcom Piekar

  • Dodano: 2023-01-09 06:30, aktualizacja: 2023-01-08 20:24

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Piekarach Śląskich przedstawiciele 13 Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej w Orzeszu podziękowali mieszkańcom Piekar za wsparcie i przekazane dary.

Podziękowanie za wielkie serce

W spotkaniu uczestniczyła Sława Umińska-Duraj Prezydent Miasta Piekary Śląskie, a także aspirant Aleksandra Zydyk z piekarskiej Komendy Policji, która była między innymi inicjatorką charytatywnego maratonu taneczno-sportowego, podczas którego zbierano środki finansowe na sprzęt dla ukraińskich policjantów i żołnierzy.

Charytatywny maraton sportowo-taneczny pod hasłem “Ukraine We Are With You” odbył się w marcu 2022 roku na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Przedsięwzięcie miało na celu zintegrowanie społeczności ukraińskiej z mieszkańcami miasta oraz pozyskanie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich policjantów i żołnierzy. Z zebranych środków zostały zakupione m.in. dwa agregaty prądotwórcze, odzież termoaktywna, a także środki opatrunkowe. Pod koniec roku przedstawiciele 13 Orzeskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej dostarczyli zakupiony sprzęt ukraińskim żołnierzom, natomiast we wtorek w piekarskim urzędzie miejskim przedstawiciele grupy spotkali się ze Sławą Umińską-Duraj Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz asp. Aleksandrą Zydyk, aby podziękować mieszkańcom Piekar Śląskich za wsparcie i przekazane dary. Goście podkreślili jak bardzo walczący w Ukrainie z rosyjską agresja są wdzięczni Piekarzanom za serce i bezinteresowne wsparcie 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również