Wiadomości z Piekar Śląskich

Przyłącz się do akcji "Wywieś flagę w oknie"

  • Dodano: 2019-04-25 12:30

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Obywatelski Klub Radnych przygotował kolejną edycję akcji “Wywieś flagę w oknie”.

Każdy mieszkaniec naszego miasta może przyjść, przyłączyć się do "żywej flagi" i odbierać swoją chorągiewkę

Już po raz dziesiąty radni Rady Miasta Piekary Śląskie oraz społecznicy zachęcać będą piekarzan do wywieszania biało-czerwonych flag. Wszystko to w ramach corocznej akcji “Wywieś flagę w oknie”, mającej na celu szerzenie postaw patriotycznych, a także inspirowanie do barwnego i radosnego obchodzenia Dnia Flagi Narodowej oraz Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Już w najbliższy piątek 26 kwietnia o godz. 11:00 mieszkańcy naszego miasta podejmą się ułożenia “żywej flagi” na boisku MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Do udziału w akcji zachęcamy młodzież, kluby seniorów oraz wszystkich chętnych piekarzan. Tego samego dnia o godz. 9:30 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Dąbrówce Wielkiej stworzą też własną, unikalną “żywą flagę”.

Z kolei w sobotę (27 kwietnia) piekarscy radni, społecznicy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta rozdawać będą mieszkańcom flagi Polski.

W tym roku chcemy dotrzeć z biało-czerwonymi chorągiewkami do kolejnej grupy, aby jak najwięcej osób mogło udekorować swoje okna w biało-czerwone barwy. Mamy nadzieję, że są one symbolem, który potrafi nas łączyć niezależnie od poglądów. Co więcej, układanie “żywej flagi” to też element wspólnego, grupowego działania - zauważa radny Łukasz Ściebiorowski (inicjator akcji “Wywieś flagę w oknie”).

Dla najmłodszych przygotowaliśmy biało-czerwone wiatraczki, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że poprzez taką formę patriotycznej zabawy inspirujemy do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych. Cieszą nas zwłaszcza wizyty w kolejnych przedszkolach, gdzie biało-czerwone chorągiewki trafiają do najmłodszych, którzy, jak możemy się przekonać, znakomicie znają symbole narodowe - podkreśla radna Natalia Ciupińska-Szoska.

Jak co roku, chorągiewki będzie można odbierać (do wyczerpania zapasów) między godz. 9:00 a 13:00 w poszczególnych dzielnicach naszego miasta:

  • 9:00 Osiedle Wieczorka i Kozłowa Góra
  • 10:00 Osiedle Buczka i Szarlej
  • 11:30 Brzozowice-Kamień i Osiedle Powstańców Śląskich
  • 12:30 Brzeziny Śląskie i Dąbrówka Wielka

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Przyłącz się do akcji "Wywieś flagę w oknie"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również