Wiadomości z Piekar Śląskich

Przyniosą ochłodzenie w upalne dni. W Piekarach Śląskich rozstawiono kurtyny wodne

  • Dodano: 2020-08-11 14:15

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w związku z falą upałów rozstawiło na terenie miasta kurtyny wodne, które przyniosą ochłodzenie w wyjątkowo upalne dni.

Warto z nich korzystać aby nie narazić się na przegrzanie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Kurtyny wodne ustawiono przy Dworcu autobusowy na Osiedlu Wieczorka, przy ul. Bytomskiej na wysokości Kalwarii, na ul. Oświęcimskiej (przy Ośrodku Kultury “Andaluzja”), na ul. Skłodowskiej-Curie (pomiędzy żłobkiem, a przedszkolem) oraz na Plac Noblistów Śląskich, przy ul. Bytomskiej.

Fala upałów będzie nam towarzyszyć także w najbliższych dniach, temperatura w cieniu będzie bliska 30°C. Należy zachować szczególną uwagę.

Aby nie narazić się na udar słoneczny, warto pamiętać, aby ograniczyć przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie, nosić nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem, ubierać luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,  pić regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikać spożywania alkoholu.

Seniorzy oraz osoby mające problem z chorobami układu krążenia powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15.

Tak wysoka temperatura powoduje zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Warto o nich pamiętać w ten letni czas.

Najważniejsze to zapewnienie czworonogom spokojnego miejsca w cieniu i stałego dostępu do świeżej wody. W porze największych upałów (11:00 – 17:00) nie należy zabierać psów na spacery. Najlepiej wychodzić z nimi wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W przypadku przewożenia zwierząt samochodem, nigdy nie wolno zostawiać ich samych w zamkniętym aucie, nawet na kilka minut. Apelujmy także do właścicieli nieruchomości by przy budynkach w miarę swoich możliwości ustawiali miski z wodą. Wystawiona miska wody, wesprze, a być może uratuje niejedno zwierzęce życie – czytamy na stronie UM Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również