Wiadomości z Piekar Śląskich

Przyniosą ochłodzenie w upalne dni. W Piekarach Śląskich rozstawiono kurtyny wodne

  • Dodano: 2020-08-11 14:15

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w związku z falą upałów rozstawiło na terenie miasta kurtyny wodne, które przyniosą ochłodzenie w wyjątkowo upalne dni.

Warto z nich korzystać aby nie narazić się na przegrzanie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Kurtyny wodne ustawiono przy Dworcu autobusowy na Osiedlu Wieczorka, przy ul. Bytomskiej na wysokości Kalwarii, na ul. Oświęcimskiej (przy Ośrodku Kultury “Andaluzja”), na ul. Skłodowskiej-Curie (pomiędzy żłobkiem, a przedszkolem) oraz na Plac Noblistów Śląskich, przy ul. Bytomskiej.

Fala upałów będzie nam towarzyszyć także w najbliższych dniach, temperatura w cieniu będzie bliska 30°C. Należy zachować szczególną uwagę.

Aby nie narazić się na udar słoneczny, warto pamiętać, aby ograniczyć przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie, nosić nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem, ubierać luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,  pić regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikać spożywania alkoholu.

Seniorzy oraz osoby mające problem z chorobami układu krążenia powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15.

Tak wysoka temperatura powoduje zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Warto o nich pamiętać w ten letni czas.

Najważniejsze to zapewnienie czworonogom spokojnego miejsca w cieniu i stałego dostępu do świeżej wody. W porze największych upałów (11:00 – 17:00) nie należy zabierać psów na spacery. Najlepiej wychodzić z nimi wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W przypadku przewożenia zwierząt samochodem, nigdy nie wolno zostawiać ich samych w zamkniętym aucie, nawet na kilka minut. Apelujmy także do właścicieli nieruchomości by przy budynkach w miarę swoich możliwości ustawiali miski z wodą. Wystawiona miska wody, wesprze, a być może uratuje niejedno zwierzęce życie – czytamy na stronie UM Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.