Wiadomości z Piekar Śląskich

"Przyrodnicy dla Przyrody" w ZSTZ. Zobacz program!

  • Dodano: 2022-11-16 06:15, aktualizacja: 2022-11-15 20:08

Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników, Bobrowniki Inicjatywa Społeczna, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich i Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi” zapraszają do akcji “Przyrodnicy dla Przyrody”, która odbędzie się 18 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 81a.

Na pierwszym planie będzie pomoc zwierzętom. Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi” z sukcesami ratuje i przywraca naturze dzikie zwierzęta, które uległy różnego rodzaju wypadkom i nieszczęśliwym przygodom. To praca która wymaga umiejętności, wiedzy, zaangażowania, serca, ale także pieniędzy. Te są potrzebne cały czas i pomagają lepiej zająć się potrzebującymi zwierzętami. Dlatego włączamy się w pomoc w zbieraniu środków na ten właśnie cel.

Program wydarzenia

  • Marta Węgrzyn, Fundacja Avi. “Działalność Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Avi”.
  • Łukasz Koba. “Bliskie spotkania ze zwierzętami”.
  • Miniwernisaż fotoobrazów – wydruki zdjęć w formie footobrazów, możliwość rozmowy z niektórymi autorami zdjęć.
  • Krzysztof Sokół. “Te znane i te nieoczywiste – przyrodnicze miejscówki na Brzezinach i Dąbrówce (Piekary Śląskie)”.
  • Konkurs z nagrodami.

Wydarzenie będzie początkiem akcji mającej na celu zbiórkę funduszy na działalność Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”. Fotoobrazy, które będą do obejrzenia w trakcie miniwernisażu będzie można wylicytować. Przez kolejny tydzień trwać będą internetowe licytacje. Kwoty zasilą konto Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”. Oprócz fotoobrazów będzie można nabyć przyrodnicze kalendarze oraz karmniki. W pierwszym dniu akcji będzie można również zdobyć karmnik w zamian za datek na rzecz ratowania zwierząt (ilość karmników ograniczona). Do zgarnięcia będzie także archiwalny numer „Przyrody Górnego Śląska” poświęcony Piekarom Śląskim.

Przez kolejny tydzień (do 25 listopada) footoobrazy będą prezentowane w Bibliotece Centralnej w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62D. Po tym czasie trafią do zwycięzców licytacji.

Patronat honorowy nad akcją objęła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

"Przyrodnicy dla Przyrody" w ZSTZ. Zobacz program! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również