Wiadomości z Piekar Śląskich

Rowerowa Stolica Polski – Piekarzanin Kazimierz Mucha “wykręcił” 1 miejsce!

  • Dodano: 2023-07-07 13:45, aktualizacja: 2023-07-10 12:35

Zakończyła się 5. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nagroda dla najlepszego rowerzysty w Polsce w rywalizacji miast wśród panów przypadła Piekarzaninowi, Kaźmierzowi Muszę! 

Wielkie osiągnięcie Piekarzanina Kazimierza Muchy

Na swoim koncie ma 8301 przejechanych kilometrów. Piekary Śląskie w rywalizacji miast zajęły 24. miejsce z 1211 punktami na koncie i 63 184,75 przejechanymi kilometrami. Konferencja oraz uroczystość podsumowująca rywalizację odbyła się 6 lipca br. w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski wręczył Puchary, nagrody oraz upominki od sponsorów dla zwycięskich gmin, miast i najlepszych rowerzystów w Polsce!

Kazimierz Mucha, emerytowany górnik, wykręcił w czerwcu aż 8301 km

– Wstawałem codziennie o czwartej. Jadłem śniadanie i wsiadałem na rower. Nie było zmiłuj się, trzeba było kręcić. Obiad w domu zjadłem może ze cztery razy w ciągu tego miesiąca, jadałem po drodze. Miałem swoją pętlę, na której zwykle jeździłem. Na rowerze spędzałem czas do 23.00, potem szybka kolacja i to samo następnego dnia – opowiada.

To była rekordowa edycja! 13 milionów kilometrów i prawie 70 tys. uczestników. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zwycięskiemu Kazimierzowi Muszę. 
 


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również