Wiadomości z Piekar Śląskich

Sława Umińska-Duraj zajęła III miejsce w katowickim "Biegu z flagą"!

• Dodano: 2023-05-04 07:00, aktualizacja: 2023-05-03 21:42

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie wraz z Pawłem Słotą – II Zastępcą Prezydenta Miasta wystartowali 2 maja w biegu na 5 km w Katowicach pn. "Bieg z flagą”, organizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz TAURON Ciepło Sp. z o. o.

Startowali w grupie odpowiednio – kobiet i mężczyzn – M i K 35 – 50 (rocznik 1988 – 1973). Sława Umińska-Duraj zajęła w tej grupie III miejsce z czasem netto 22,02!

Wielki sukces imprezy

“Bieg z Flagą” przyciągnął wielu biegaczy, a także miłośników nordic walking z całego regionu. Celem biegu było uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętnienie Roku Wojciecha Korfantego, a także upowszechnianie biegania i nordic walking jako zdrowych form aktywności fizycznej i rekreacji.

Limit zawodników startujących wynosił 1000 osób. Zawody odbyły się 2 maja i zostały poprowadzone ścieżkami parku w Dolinie Trzech Stawów, nawierzchnią asfaltową. Obowiązywał również limit czasu, w jakim należało pokonać całą trasę, który wynosił 60 minut. Organizatorzy podzielili biegaczy na następujące kategorie: bieg – klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn:

• M i K 15 – 34 (rocznik 2008 – 1989),
  • M i K 35 – 50 (rocznik 1988 – 1973),
  • M i K 51 lat i więcej (roczniki do 1972).

Oprócz nich wystartowali również zawodnicy nordic walking w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Również dzieci miały możliwość startu na dystansach 200/400/800 metrów.

Wśród startujących znaleźli się włodarze naszego miasta: Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, a także Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta. Jest się czym pochwalić. Prezydent Sława Umińska-Duraj przybiegła na metę z czasem 22,02 minut, zajmując tym samym III miejsce w kategorii M 35-50! Natomiast w kategorii OPEN Kobiety sklasyfikowana została na siódmym miejscu!

Sława Umińska-Duraj zajęła III miejsce w katowickim "Biegu z flagą"! / fot. UM Piekary Śląskie