Wiadomości z Piekar Śląskich

Sprawdź nadchodzące wydarzenia muzyczne w OK "Andaluzja"

  • Dodano: 2019-07-25 10:15

W nadchodzących miesiącach czeka nas prawdziwy wachlarz muzycznych brzmień w Ośrodku Kultury "Andaluzja". Nie zabraknie tu niezapomnianych emocji i fantastycznych gwiazd. Już dziś, w imieniu organizatorów, serdecznie zachęcamy do udziału w koncertach!

Duet Nylon Maiden – 20 września 2019, godz. 19:00

Duet Nylon Maiden tworzony jest przez wirtuoza gitary klasycznej i flamenco Thomasa Zwijsena oraz skrzypaczkę Wiki Krawczyk. Podczas koncertu zaprezentują oni największe hity legendarnej grupy Iron Maiden w nietypowej aranżacji. Artystom towarzyszyć będzie zespół Scream Maker.

Thomas Zwijsen nagrał już 7 płyt, jego wersja “Aces High” została udostępniona na oficjalnym facebookowym profilu Iron Maiden, a teledyski Nylon Maiden zamieszczone na YouTube obejrzano już w sumie ponad 25 milionów razy. Thomas koncertuje nieustannie od 6 lat na całym świecie. Zagrał już ponad 600 koncertów, od Azji po Amerykę Południową, w tym występując z byłym wokalistą Iron Maiden, Blaz’em Bayley’em. Niejednokrotnie występował już także w Polsce, za każdym razem przyciągając wiernych fanów rocka.

Szczegóły dotyczące wydarzenia: Nylonowe Iron Maiden.

Retrospective – 21 września 2019, godz. 20:00

Retrospective to zespół działający na rynku muzycznym już ponad 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień. Zespół ten nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce. Jego artyści potrafią kreować klimatyczne, muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchaczy ostrym, rockowym brzmieniem. Ich energetyczne show z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy.

Więcej informacji o koncercie i sprzedaży biletów: Retrospective.

The Flower Kings i KAYAK – 3 grudnia 2019

Już w grudniu tego roku na deskach OK “Andaluzja” zagrają The Flower Kings i KAYAK. Pierwszy z zespołów powstał w 1994 roku w Szwecji z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m.in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, pojawiając się na największych festiwalach i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku. Od tego czasu ukazały się aż dwa nowe, wysoko oceniane albumy, z których utwory na pewno usłyszymy na żywo.

Holenderski KAYAK to grupa, która założona została w 1972 roku przez Tona Scherpenzeela (wieloletniego członka grupy Camel). Na stałe wpisała się ona w kanon legend progresywnego rocka, a wydany w ubiegłym roku album „Seventeen” potwierdził znakomitą formę muzyków. Ich twórczość, pełna eklektyzmu i niezwykłego klimatu, wciąż zachwyca niezliczoną liczbę fanów na całym świecie. Co zaskakujące, zespół do Polski przyjeżdża po raz pierwszy.

Szczegółowe informacje: The Flower Kings i KAYAK.

PENDRAGON – 12 marca 2020

Dorobek zespołu Pendragon stanowi kilkanaście albumów muzycznych, które zaprowadziły artystów na sceny klubów na całym świecie. Na czele zespołu stoi Nick Barrett (wokal, gitara elektryczna), który razem z Peterem Gee (gitara basowa) niezmiennie od 1978 roku tworzą trzon zespołu. Na koncertach pojawia się także niezastąpiony, wieloletni członek kapeli, Clive Nolan (znany także m.in. z zespołu ARENA), grający na klawiszach, a także perkusista Jan-Vincent Velazco. Trasa koncertowa promować będzie nową płytę zatytułowaną “Love Over Fear”. Podczas koncertu usłyszymy więc nie tylko klasyki gatunku, które zespół prezentuje z okazji swego 40-lecia, ale również nowe kompozycje.

Dokładna informacja o planowanym wydarzeniu: Pendragon.

Zachęcamy do udziału w koncertach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również