Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Konstytucji 3 Maja – bądźmy razem!

  • Dodano: 2024-05-02 09:30

Już jutro Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 103. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Po oficjalnych obchodach u stóp Kopca Wyzwolenia zapraszamy na “Majowy Piknik Rodzinny”.

Wspólne obchody Konstytucji 

3 maja o godz. 14.00 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Brzozowicach. Z kolei o godz. 14.30 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju. W obu miejscach władze miasta złożą wiązanki kwiatów.

Główna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się u stóp Kopca Wyzwolenia. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej Chóru Halka oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia. O godzinie 16.00 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem żołnierzy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz wystąpienie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Kajdan.

Konstytucja 3 maja - bądźmy razem!/ fot. UM Piekary


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również