Wiadomości z Piekar Śląskich

Święto Konstytucji 3 Maja w Piekarach Śląskich. Poznaj harmonogram

  • Dodano: 2023-04-25 07:15, aktualizacja: 2023-04-24 22:10

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 102. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Po oficjalnych obchodach u stóp Kopca Wyzwolenia zaprasza się na “Majowy Piknik Rodzinny”.

Plan obchodów

3 maja o godz. 14.00 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Brzozowicach. Z kolei o godz. 14.30 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju. W obu miejscach władze miasta złożą wiązanki kwiatów.

Główna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się u stóp Kopca Wyzwolenia. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej Chóru Halka oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia. O godzinie 16.00 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem żołnierzy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz wystąpienie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.

Po oficjalnych uroczystościach przy Kopcu Wyzwolenia, koło godziny 17.00 rozpocznie się „Majowy Piknik Rodzinny”, w programie m. in.: atrakcje i konkursy dla dzieci, gastronomia, pokaz mody historycznej i rowerów zabytkowych w wykonaniu Stowarzyszenia Rowery Zabytkowe.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja “Wywieś flagę” prowadzona z inicjatywy Obywatelskiego Klubu Radnych ma w Piekarach Śląskich wieloletnią tradycję, w tym roku organizowana jest jej 14. edycja. Akcja ma mobilizować mieszkańców miasta do wspólnego uczczenia uroczystości poświęconej jednemu z dwóch najważniejszych symboli narodowych.

W związku z organizacją obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w dniu 3.05 od godz. 9.00 do 4.05 do godz. 7.00 w rejonie Kopca Wyzwolenia nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przejazd będzie dopuszczalny tylko w jednym kierunku od ul. Wyzwolenia do ul. Jana Pawła II, zatem ul. Do Kopca Wyzwolenia będzie jednokierunkowa.

Święto Konstytucji 3 Maja w Piekarach Śląskich. Poznaj harmonogram / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również