Wiadomości z Piekar Śląskich

Szlachetna Paczka na terenie miasta

  • Dodano: 2021-12-07 06:30, aktualizacja: 2021-12-06 20:24

Wolontariusze zaangażowani w działania na rzecz Szlachetnej Paczki na terenie naszego miasta niosą pomoc potrzebującym.

Weekend Cudów, czyli zakończenie opisywanych działań nastąpi w dniach 11-12 grudnia w Akademickim Zespole Szkół.

Tradycją stało się, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia do akcji ruszają wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy poznają różne historie osób potrzebujących wsparcia. Niepełnosprawność, starość, osamotnienie, samodzielne wychowywanie dziecka, start w samodzielność, wielodzietność – historie rodzin są różnorodne.

Łącznie zgłoszonych i odwiedzonych zostało 94 piekarskich rodzin, ale 40 z nich przeszło pozytywnie wymaganą weryfikację i aktualnie każda z nich ma już swojego darczyńcę.

Wolontariusze pracują bez ustanku, sprawdzając kolejne rodziny, które odnajdą w bazie rodzin. Już wkrótce – w dniach 11-12 grudnia w budynku Akademickiego Zespołu Szkół odbędzie się Weekend Cudów, czyli to na co czeka każdy wolontariusz, darczyńca i rodzina. W ten weekend w domach Piekarzan zaiskrzy się nadzieja na piękne Święta Bożego Narodzenia. Wiemy, że w naszym mieście nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy chcą, często anonimowo, uczestniczyć w tym cudzie.

W Piekarach Śląskich działa w tym roku 21 wolontariuszy, w tym 5 osób wspomagających, czyli osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Wszyscy oni odwiedzają rodziny z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • [...] szarlej

    Jakie są kryteria by spełnić wymagania do dostania szlachetnej paczki. Osobiście znam i widzę rodzinę patlogiczna gdzie pijany ojciec jeździ samochodem z dziećmi, nie widać by potrzebowali czegoś innego niż alkoholu. Dzieci od rana do wieczora są wyzywane od najgorszych co słychać pod kamienicom i na klatce. Częste wizyty policji to normalność i czy aby tak rodzina potrzebuje tej paczki???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również