Wiadomości z Piekar Śląskich

Szlachetna Paczka w Piekarach Śląskich szuka magazynu

  • Dodano: 2020-11-02 06:30, aktualizacja: 2020-11-01 20:55

Wolontariusze Szlachetnej Paczki codziennie docierają do nowych historii rodzin i poznają trudności osób potrzebujących.

W tym roku w Piekarach Śląskich mamy wiele rodzin pozyskanych z placówek edukacyjnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy też osób prywatnych. Historie są różne: niepełnosprawność, starość i osamotnienie, samotni rodzice, start w samodzielność, wielodzietność oraz rodziny poszkodowanych na skutek nieszczęśliwego wypadku czy też pandemii. 
 
W Piekarach wolontariuszy w tym roku będzie 19 w tym 5 wspomagających czyli osób, które nie ukończyły 18 roku życia.

Wolontariusze odwiedzają rodziny z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Obowiązkowe maseczki, rękawiczki, które musi mieć również rodzina, własne długopisy, rozmowa przebiega z zachowaniem dystansu. Przed pójściem do rodziny wolontariusz jest zobowiązany na przeprowadzenie ankiety zdrowotnej z przedstawicielem rodziny przez telefon. 
 
Ten rok jest trudny dla wszystkich. Oprócz pandemii organizatorzy i wolontariusze Szlachetnej Paczki borykają się również z wytycznymi Sanepidu, które znacznie utrudniają znalezienie miejsc na magazyn w pierwszy weekend grudnia. Niestety wszystkie placówki edukacyjne są wyłączone z organizacji imprez, zatem Weekend Cudów nie może się odbyć w tym samym miejscu gdzie organizowany był w poprzednich edycjach.
 
Obecnie organizatorzy Szlachetnej Paczki w Piekarach Śląskich intensywnie poszukują lokalu, w którym mógłby zostać zorganizowany magazyn niezbędny na rzecz organizacji Weekendu Cudów – gdzie mogłyby być gromadzone przedmioty dla potrzebujących. Adriana Bożek – lider akcji na terenie miasta informuje, że niezbędne jest miejsce "pod kluczem", gdzie wszystkie te rzeczy mogłyby być przechowywane bez obaw. Równie istotne jest, by dysponowało ono sanitariatami dla wolontariuszy. Zachęca się firmy które są w stanie użyczyć miejsca magazynowego do kontaktu.
 
Koordynator piekarskiej Szlachetnej Paczki:
Adriana Bożek
506 605 897
liderpiekarysl@gmail.com
 
Więcej informacji nt. Szlachetnej Paczki

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.