Wiadomości z Piekar Śląskich

Szpital miejski kontynuuje współpracę z Kijowskim Uniwersytetem Medycznym

  • Dodano: 2023-06-13 06:00, aktualizacja: 2023-06-12 20:53

Małgorzata Smoleń – Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego i Oleksandr Pokanevych – Prezes Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyli spotkanie w sprawie kontynuowania współpracy między naszym szpitalem, a Uniwersytetem.

Porozumienie umożliwia przyszłym ukraińskim lekarzom szkolenia i praktyczną naukę zawodu w naszym szpitalu.

W celu realizacji praktycznej części programu studiów i rozwijania umiejętności klinicznych, Kijowski Uniwersytet Medyczny współpracuje ze stowarzyszonymi klinikami i szpitalami partnerskimi. W wyniku agresji ze strony Rosji nastąpiły zniszczenia wielu obiektów uczelni, między innymi w Charkowie. Kijowski Uniwersytet Medyczny rozpoczął współpracę z zagranicznymi szpitalami, aby zapewnić bezpieczeństwo studentom oraz umożliwić dostęp do sprawnie funkcjonującej infrastruktury medycznej i sprzętu.

W zeszłym roku Prezydent Sława Umińska-Duraj podpisała umowę o rozpoczęciu współpracy z Kijowskim Uniwersytetem Medycznym.

Jednym z takich miejsc jest właśnie Piekarskie Centrum Medyczne

Od lipca 2022 r. grupa 18 ukraińskich stażystów odbywała praktyki w szpitalu miejskim. Staż i praktyki wakacyjne studentów odbywają się na wszystkich oddziałach szpitala.

Warto przypomnieć, że nasz szpital jest placówką dydaktyczną od października 2021 r. i prowadzi zajęcia praktyczne oraz staże dla studentów kierunku lekarskiego oraz pielęgniarskiego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również