Wiadomości z Piekar Śląskich

Termomodernizacja budynków przy ulicy Roczkowskiego 2-4 zakończona!

  • Dodano: 2024-06-07 12:15

Zakończono termomodernizację budynku przy ulicy Roczkowskiego 2-4. Inwestycja realizowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej była możliwa dzięki Programowi TERMO, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Na ten cel Wspólnoty Mieszkaniowe, w pierwszej kolejności musiały uzyskać finansowanie inwestycji z banku komercyjnego, który ma podpisaną umowę z BGK na obsługę Programu TERMO, po czym składały wniosek o uzyskanie premii remontowej.

Program TERMO – dofinansowanie termomodernizacji dla wspólnot mieszkaniowych

Wspólnota Mieszkaniowa Roczkowskiego 2 na realizację zadania pn.: „Termomodernizacja budynku mieszkalnego Wspólnoty Mieszkaniowej przy Ks. J. Roczkowskiego 2 w Piekarach Śląskich” otrzymała premię remontową w wysokości 308.035,13 zł, koszt całkowity zadania, to 829.118,42 zł. Wspólnota Mieszkaniowa Roczkowskiego 4 na realizację zadania otrzymała maksymalną wartość premii remontowej – 311.435,40 zł. W tym wypadku koszt całkowity zadania, to kwota 835.903,06 zł.
 
Warto zaznaczyć, że wysokość premii stanowi 25 % kosztów przedsięwzięcia remontowego. Premia remontowa zaś wypłacona zostanie po zrealizowaniu inwestycji, zgodnie z projektem budowlanym i jej rozliczeniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Premia remontowa wypłacona przez BGK jest przeznaczona na spłatę części kredytu zaciągniętego w banku kredytującym inwestycję.

Termomodernizacja budynków przy ulicy Roczkowskiego 2-4 – co zrobiono?

Zakres inwestycji przeprowadzanych dla ww. wspólnot mieszkaniowych obejmował m. in.: docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian cokołu, wymianę okien piwnicznych, remont balkonów, remont pokrycia dachu wraz z remontem kominów oraz remont wejścia do budynku.
 
Budynek przy ulicy Roczkowskiego 2 i 4 to kolejna termomodernizacja zrealizowana na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również