Wiadomości z Piekar Śląskich

Termomodernizacja Roździeńskiego 65-65a

  • Dodano: 2022-09-07 07:00, aktualizacja: 2022-09-06 19:01

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczyna kolejną termomodernizację – tym razem wielorodzinnego budynku mieszkalnego, zlokalizowanego przy ul. Walentego Roździeńskiego 65-65a w Piekarach Śląskich.

Dofinansowanie termomodernizacji

Realizacja zadania odbędzie się w systemie zaprojektuj i buduj. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 804 870 zł z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Formuła zaprojektuj i buduj zakłada, że cały proces przebiegnie w dwóch etapach realizowanych przez tego samego wykonawcę. Pierwszy, to wykonanie dokumentacji projektowej w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych. Drugi zaś etap to wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanych uzgodnień i projektu wraz z dokonaniem odbioru robót.

W ramach termomodernizacji w budynku ocieplone zostaną m.in. ściany zewnętrzne ponad poziomem terenu i fundamentowe.  Wymieniona zostanie stolarka okienna, piwniczna oraz na strychu. W planach jest także nowa  instalacja domofonowa (24 lokale mieszkalne). Zamontowany zostanie nowy maszt antenowy. Zainstalowany będzie też monitoring. Budynek będzie miał oczywiście nową estetyczną elewację w odcieniach beżu i brązu.

Planowane zakończenie inwestycji połowa listopada 2022 r. Gmina Piekary Śląskie na realizację omawianej inwestycji uzyskała środki pochodzące z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 804 870 zł. Prace termomodernizacyjne już trwają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również