Wiadomości z Piekar Śląskich

Tour de Pologne przemknął ulicami Piekar Śląskich!

  • Dodano: 2019-08-05 09:45

Trasa 76. edycji Tour de Pologne po raz kolejny przebiegała ulicami naszego miasta.

To właśnie wczoraj, 4 sierpnia, podczas drugiego etapu rywalizacji tłumy piekarzan zgromadziły się na ulicach, by wspólnie dopingować przejeżdżający peleton. Szczególne atrakcje dla kibiców przygotowane zostały w Parku Wolności oraz przed budynkiem OK “Andaluzja”.

Drugi etap wyścigu, którego trasa przebiegała przez Piekary Śląskie, rozpoczął się w Tarnowskich Górach. Zawodnicy wjechali do naszego miasta od strony Świerklańca, a następnie przejechali ulicami: Tarnogórską, Bytomską, Ziętka i Jana Pawła II. Po pokonaniu odcinka wiodącego przez gminy Bobrowniki i Wojkowice, sportowcy ponownie wjechali do Piekar Śląskich od strony Dąbrówki Wielkiej, przejeżdżając ulicami Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki oraz Podmiejską. Dalsza trasa przejazdu prowadziła przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice, gdzie ulokowana była meta tego etapu.

Moc atrakcji czekała w tym roku na kibiców przybyłych do Parku Wolności

Liczne gry, konkursy dla dzieci, dmuchańce oraz elektryczne rowery sprawiły, że piekarzanie oczekujący na pojawienie się peletonu nie mieli czasu na nudę. O muzyczną oprawę zadbał tu zespół Lajkers, z kolei zabawę poprowadził radny Rady Miasta Piekary Śląskie Marcin Felderhoff.

Podobnie jak w latach poprzednich, premia lotna na terenie Piekar Śląskich zlokalizowana była w Brzozowicach-Kamieniu tuż przed budynkiem Ośrodka Kultury “Andaluzja”. To właśnie tutaj piekarzanie wraz z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj, Przewodniczącym Komisji Kultury, Edukacji i Sportu Łukaszem Ściebiorowskim, Naczelnik Kancelarii Prezydenta Urszulą Gawlik, Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury Piotrem Zalewskim oraz przedstawicielami miejskich instytucji zgromadzili się, by wspólnie dopingować przejeżdżających kolarzy. Kibicujący mieszkańcy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, m.in. dmuchanego zamku, eurobungee oraz strefy poczęstunku. W tak upalne popołudnie piekarzanie mogli także liczyć na darmowe napoje zapewnione przez MPWiK w Piekarach Śląskich.

Tuż przed przejazdem zawodników na odcinku lotnej premii zatrzymała się kolumna pojazdów reklamowych, aby wręczyć piekarzanom upominki i gadżety promocyjne. Również Czesław Lang, były kolarz oraz dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne, zatrzymał się na moment, by przywitać Prezydent Miasta Sławę Umińską-Duraj oraz podziękować mieszkańcom za przybycie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.