Wiadomości z Piekar Śląskich

Tour de Pologne przemknął ulicami Piekar Śląskich!

  • Dodano: 2019-08-05 09:45

Trasa 76. edycji Tour de Pologne po raz kolejny przebiegała ulicami naszego miasta.

To właśnie wczoraj, 4 sierpnia, podczas drugiego etapu rywalizacji tłumy piekarzan zgromadziły się na ulicach, by wspólnie dopingować przejeżdżający peleton. Szczególne atrakcje dla kibiców przygotowane zostały w Parku Wolności oraz przed budynkiem OK “Andaluzja”.

Drugi etap wyścigu, którego trasa przebiegała przez Piekary Śląskie, rozpoczął się w Tarnowskich Górach. Zawodnicy wjechali do naszego miasta od strony Świerklańca, a następnie przejechali ulicami: Tarnogórską, Bytomską, Ziętka i Jana Pawła II. Po pokonaniu odcinka wiodącego przez gminy Bobrowniki i Wojkowice, sportowcy ponownie wjechali do Piekar Śląskich od strony Dąbrówki Wielkiej, przejeżdżając ulicami Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki oraz Podmiejską. Dalsza trasa przejazdu prowadziła przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice, gdzie ulokowana była meta tego etapu.

Moc atrakcji czekała w tym roku na kibiców przybyłych do Parku Wolności

Liczne gry, konkursy dla dzieci, dmuchańce oraz elektryczne rowery sprawiły, że piekarzanie oczekujący na pojawienie się peletonu nie mieli czasu na nudę. O muzyczną oprawę zadbał tu zespół Lajkers, z kolei zabawę poprowadził radny Rady Miasta Piekary Śląskie Marcin Felderhoff.

Podobnie jak w latach poprzednich, premia lotna na terenie Piekar Śląskich zlokalizowana była w Brzozowicach-Kamieniu tuż przed budynkiem Ośrodka Kultury “Andaluzja”. To właśnie tutaj piekarzanie wraz z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj, Przewodniczącym Komisji Kultury, Edukacji i Sportu Łukaszem Ściebiorowskim, Naczelnik Kancelarii Prezydenta Urszulą Gawlik, Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury Piotrem Zalewskim oraz przedstawicielami miejskich instytucji zgromadzili się, by wspólnie dopingować przejeżdżających kolarzy. Kibicujący mieszkańcy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, m.in. dmuchanego zamku, eurobungee oraz strefy poczęstunku. W tak upalne popołudnie piekarzanie mogli także liczyć na darmowe napoje zapewnione przez MPWiK w Piekarach Śląskich.

Tuż przed przejazdem zawodników na odcinku lotnej premii zatrzymała się kolumna pojazdów reklamowych, aby wręczyć piekarzanom upominki i gadżety promocyjne. Również Czesław Lang, były kolarz oraz dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne, zatrzymał się na moment, by przywitać Prezydent Miasta Sławę Umińską-Duraj oraz podziękować mieszkańcom za przybycie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również