Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa modernizacja pomieszczeń w Przedszkolu nr 3

  • Dodano: 2021-07-14 07:15, aktualizacja: 2021-07-14 07:32

Do końca wakacji pomieszczenia w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. Piłsudskiego zostaną kompleksowo wyremontowane i całkowicie zmienią swój wygląd.

Zmodernizowane zostaną łazienki, kuchnia, pralnia oraz podłogi w salach dla dzieci

Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku przedszkole przeszło też termomodernizację i pojawiła się nowa, przyjazna elewacja.

W ramach prowadzonych obecnie prac wykonany zostanie remont łazienek dla dzieci i personelu (razem 8 łazienek) wraz z wymianą armatury i przyborów łazienkowych. Wymianie podlega też instalacja wodno-kanalizacyjna. Częściowo modernizowana jest również stolarka drzwiowa wewnętrzna.

W korytarzach i salach dla dzieci przeprowadzony jest kompleksowy remont posadzek i ułożenie wykładzin z PCV. Oczywiście w ramach przebudowy nowy kształt uzyska kuchnia wraz z pomieszczeniami przyległymi. Wyremontowana zostanie też pralnia.

Położone są już nowe podłogi w salach i korytarzach, obecnie trwają prace remontowe w łazienkach i pralni.

Wcześniej przedszkole przeszło całkowitą termomodernizację, łącznie z remontem dachu i stworzeniem nowej kolorowej i przyjaznej dzieciom elewacji. Wymieniono też instalacji centralnego ogrzewania i elektryczną, wyremontowano schody, a także odtworzono nawierzchnię wokół budynku. W tym przypadku pozyskaliśmy dofinansowanie na termomodernizację w wysokości 564 251,73 zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 99 574 zł z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, całkowity koszt przebudowy to 644 527,30 zł. Zatem łączne wydatki na przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 3 przekroczyły 1 mln zł.

Jest to już kolejna inwestycja zmierzająca do kompleksowej przebudowy piekarskiej bazy edukacyjnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również