Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2022-01-21 06:30, aktualizacja: 2022-01-20 21:12

Po zeszłorocznym falstarcie spowodowanym porzuceniem przez wykonawcę placu budowy, ponownie rozpoczął się remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

W ramach inwestycji wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na LEDowe oraz powstanie nowy system monitoringu zewnętrznego. Całkowity koszt prac wynosi ponad 3,8 mln zł.

Zmiany

Wymieniona zostanie także instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne mają na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Wykona też zostanie ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. W ramach remontu przewiduje się także modernizację kuchni, w której zakres wchodzi usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Prace powinny się zakończyć w wakacje tego roku.

Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich.

Remont jest dofinansowany środkami zewnętrznymi z Unii Europejskiej, wydatki kwalifikowane stanowią 962 377,89 zł, zaś wartość dofinansowania 85% wydatków kwalifikowanych tj. 818 021,21 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również