Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa termomodernizacja Osiedla Wieczorka

  • Dodano: 2019-07-29 09:45

Termomodernizacja Osiedla Wieczorka jest jedną z największych inwestycji prowadzonych dotychczas przez nasze miasto. W piątek, 26 lipca, władze Piekar Śląskich odwiedziły teren osiedla i przyjrzały się zachodzącym tam zmianom.

Trwa realizacja największego projektu remontu budynków w historii Piekar Śląskich - kompleksowa rewitalizacja Osiedla Wieczorka, która obejmuje gruntowną termomodernizację oraz przyłączenie 81 budynków mieszkalnych do sieci centralnego ogrzewania. Budynki te wybudowane zostały w latach 50. i 60., a podstawowym źródłem grzewczym w większości lokali było dotychczas ogrzewanie węglowe. Systematycznie są one podłączane do sieci ogrzewania.

Podczas piątkowej kontroli inwestycji Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj wraz z Zastępcą Krzysztofem Turzańskim przyjrzeli się kolejnym termomodernizowanym budynkom, znajdującym się m.in. przy ulicy Generała Stanisława Maczka, i ocenili postęp trwających prac remontowych. Wizyta na terenie osiedla stanowiła jednak okazję nie tylko do sprawdzenia przebiegu rewitalizacji, ale także do rozmów z mieszkańcami i wysłuchania ich opinii na temat zachodzących zmian.

W czasie obchodu władzom miasta towarzyszyli: radny Stanisław Plajzner, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Wioletta Bielawska, a także Bartosz Szuber – Członek Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Piekarach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również