Wiadomości z Piekar Śląskich

Trzecia edycja "Laponia Piekary" już za nami!

  • Dodano: 2018-12-27 15:00

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia, odbyła się trzecia edycja niezwykłego wydarzenia świątecznego pod nazwą “Laponia Piekary”. Wizyta Mikołaja, pokaz magii i koncert kolęd to jedynie nieliczne z atrakcji, jakie czekały tego dnia na najmłodszych piekarzan.

W sobotę, 22 grudnia, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta oraz ich rodzice wzięli udział w wyjątkowej imprezie świątecznej “Laponia Piekary”, która odbyła się przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury. Tego dnia dzieci miały jedyną okazję, by spotkać się ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami – elfami. W programie wydarzenia nie zabrakło również świątecznego posiłku przygotowanego przez uczniów z piekarskiego ZSTZ, słodkich upominków dla uczestników imprezy oraz licznych zabaw i konkurencji, m.in. bitwy na śnieżki czy wyścigu z taczkami pełnymi prezentów.

W czasie wizyty Świętego Mikołaja odbyły się również warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci mogły wykonać własne ozdoby choinkowe i stworzyć świąteczne kartki. Dla wszystkich dostępne było także stanowisko malowania twarzy przygotowane przez pracownię wizażu Pani Zimy. To właśnie tam najmłodsi mogli choć na chwilę zmienić się w śnieżynki, renifery, czy ulubione postaci z bajek.

Po licznych zabawach i konkursach nadszedł czas na pokazy. Przed uczestnikami wydarzenia zaprezentował się niezwykły magik, który przeniósł zebranych w istny świat iluzji. Nie zabrakło także choinkowego pokazu świetlnego i występów muzycznych. Koncert świątecznych hitów wykonała finalistka programu “The Voice of Poland” wraz z zespołem, a na wigilijne kolędowanie zaprosili piekarzan akordeoniści – Bracia Szindler.

Podczas sobotniego wydarzenia miała również miejsce zbiórka charytatywna dla Julii Mętlewicz, w której przeprowadzenie włączyli się radni Młodzieżowej Rady Miasta. Uczestnicy imprezy mogli bowiem nie tylko wziąć udział w przygotowanych tego dnia atrakcjach, ale także podzielić się dobrem i wspomóc leczenie chorej dziewczynki.

Organizatorami tegorocznej edycji “Laponia Piekary” byli: Miasto Piekary Śląskie, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz Agencja Eventowo Reklamowa “Strefa Pomysłów”.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego wydarzenia!

Trzecia edycja "Laponia Piekary" już za nami!


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również