Wiadomości z Piekar Śląskich

Uchwalono budżet Piekar Śląskich na 2022 rok

  • Dodano: 2021-12-17 07:00, aktualizacja: 2021-12-16 23:08

W trakcie XLIV sesji Rady Miasta Piekary Śląskie uchwalono budżet miasta na rok 2022.

W głosowaniu 16 radnych było za, 0 przeciw, zaś 6 osób wstrzymało się od głosu. W budżecie zaplanowano wydatki w wysokości 349,8 mln. zł, zaś dochody na poziomie ponad 313 mln. zł.

Wraz z budżetem przegłosowano także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022-2049, która pozwoli realizować wiele oczekiwanych w 2022 roku inwestycji. Wśród nich znajdą się między innymi: rozpoczęcie budowy obiektu sportowo – rekreacyjnego w rejonie ul. Solidarności czyli budowa basenu i hali sportowej, budowa i rozbudowa infrastruktury dróg: ul. Jesienna, ul. Ustronna, ul. Stawowa, ul. Kościelna, ul. Chabrowa, ul. Konwaliowa, ul. Groszkowa, ul. Radzionkowska, ul. Cicha, ul. Darwina, ul. Jasna oraz ul. Kawalca czy też termomodernizacja Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej. Kontynuowana będzie budowa systemu ścieżek rowerowych czy też termomodernizacje placówek oświatowych. Jest to tylko kilka wybranych inwestycji, ze wszystkich planowanych na 2022 r.

– Bardzo dziękuję za podjęcie uchwały budżetowej. Dla nas wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie budżetu na 2022 rok jest to wyjątkowo ważne wydarzenie. Dziękuję tym radnym, którzy podnieśli rękę za budżetem, bowiem jest to akt odwagi i brania współodpowiedzialności za miasto i jego rozwój. Łatwiej jest być z boku, nie angażować się, wstrzymywać się i krytykować. O wiele trudniej jest podejść do sprawy budżetu konstruktywnie, a następnie wspólnie pracować dla mieszkańców Piekar Śląskich. Rolą prezydenta nie jest skarżyć się na trudności, ale odważnie kontynuować zapoczątkowane zadania i inwestycje. Dziękując Państwu radnym, chcę jednocześnie ponownie zachęcić do wspólnej pracy na rzecz Piekar Śląskich – powiedziała po głosowaniu Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Sesja rozpoczęła się uczczeniem minutą ciszy zmarłego Andrzeja Korfantego – radnego Rady Miasta w latach 1998 – 2010 oraz ofiar stanu wojennego 1981-1983. Następnie wręczono stypendia Rady Miasta i Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dla uczniów, będących mieszkańcami Piekar Śląskich. Otrzymały je Nina Duda z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i Laura Wesołowski z Akademickiego Zespołu Szkół.

Nagranie z sesji zostanie udostępnione na stronie piekary.pl po dodaniu napisów zapewniających dostępność cyfrową.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.