Wiadomości z Piekar Śląskich

Uczczono Święto Niepodległości

  • Dodano: 2020-11-12 06:30, aktualizacja: 2020-11-11 18:08

Święto Niepodległości, choć zazwyczaj obchodzone hucznie i uroczyście, ma w tym roku zupełnie inny przebieg.

Stało się tak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Nie mogło jednak zabraknąć upamiętnienia miejsc szczególnie ważnych

Wiązanki kwiatów złożyli tam Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Dariusz Iskanin.

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie Tomaszem Wesołowskim i Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Dariuszem Iskaninem złożyli wspólnie – w pierwszej kolejności – wiązanki przed pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. Następnie udano się na Szarlej, by umieścić kwiaty na pomniku "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie". W tym uroczystym dniu nie mogło także zabraknąć wizyty u stóp Kopca Wyzwolenia, gdzie także złożono symboliczne wiązanki.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Zwykle w tym dniu na terenie Piekar Śląskich organizowane są uroczystości z udziałem mieszkańców, przedstawicieli władz miasta i najważniejszych instytucji działających na jego terenie.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.