Wiadomości z Piekar Śląskich

Uczczono Święto Niepodległości

  • Dodano: 2020-11-12 06:30, aktualizacja: 2020-11-11 18:08

Święto Niepodległości, choć zazwyczaj obchodzone hucznie i uroczyście, ma w tym roku zupełnie inny przebieg.

Stało się tak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Nie mogło jednak zabraknąć upamiętnienia miejsc szczególnie ważnych

Wiązanki kwiatów złożyli tam Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Dariusz Iskanin.

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie Tomaszem Wesołowskim i Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Dariuszem Iskaninem złożyli wspólnie – w pierwszej kolejności – wiązanki przed pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. Następnie udano się na Szarlej, by umieścić kwiaty na pomniku "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie". W tym uroczystym dniu nie mogło także zabraknąć wizyty u stóp Kopca Wyzwolenia, gdzie także złożono symboliczne wiązanki.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Zwykle w tym dniu na terenie Piekar Śląskich organizowane są uroczystości z udziałem mieszkańców, przedstawicieli władz miasta i najważniejszych instytucji działających na jego terenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również