Wiadomości z Piekar Śląskich

11 Listopada - Święto Niepodległości inne niż zwykle

  • Dodano: 2020-11-10 06:30, aktualizacja: 2020-11-09 21:07

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na pandemię koronawirusa będą miały inny charakter niż zwykle.

Nie odbędą się uroczystości pod pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów, ani inne zgromadzenia publiczne.

Chętni mogą uczcić Święto Niepodległości przez złożenie kwiatów pod piekarskimi pomnikami, jednak ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną będzie miało to charakter indywidualny.

Dzień 11 Listopada z racji obostrzeń będzie miał zupełnie inny charakter niż w latach poprzednich, dlatego  UM zachęca Piekarzan do przesyłania swoich filmów z nagraniem życzeń składanych z okazji Święta Niepodległości. Na filmy UM czeka do 10 listopada, a najciekawsze opublikowane zostaną na profilu facebook oraz nagrodzone miejskimi gadżetami. Prosi się o przesyłanie filmów poprzez  miejski profil Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page.

Zachęca się mieszkańców także do wywieszenia w dniu Niepodległości flag narodowych. Akcję "Wywieś flagę w oknie" propagowano także w czasie tegorocznego święta Konstytucji 3 Maja. Władze miasta liczą, że i tym razem w wielu miejscach pojawią się biało-czerwone barwy.

Wszystko to w ramach akcji SPI dla Niepodległej

"Niepodległa do hymnu" – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii. Biuro Programu "Niepodległa", jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję "Niepodległa do hymnu". Każdy zdaje sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

#SPIdlaNiepodległej

*Przesyłając nagranie wideo wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.