Wiadomości z Piekar Śląskich

Uczniowie klas I-III wzięli udział w spektaklach teatralnych

  • Dodano: 2018-06-08 09:15, aktualizacja: 2018-06-08 10:42

Z początkiem tygodnia (4-5 czerwca), z okazji minionego Dnia Dziecka, Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich zorganizowało sześć spektakli profilaktyczno-teatralnych dla 1300 uczniów klas I, II i III piekarskich szkół podstawowych. Realizatorem spektakli był Krakowski Impresariat Artystyczny Rondo.

Program “Bajkowy Przekładaniec” powstał na kanwie wybranych scen ze znanych i lubianych przez dzieci klasycznych bajek, takich jak „Cudowna Lampa Alladyna”, „Kot w butach” czy „Pinokio”. Dla najmłodszych przedstawienia te były wesołym i mądrym spotkaniem z teatrem. Aktorzy rozmawiając z dziećmi, poruszyli między innymi kwestię: “Czy dobrze korzystamy z Internetu?”, “Czy problemy dorosłych są problemami dzieci?”, “Czy duży powinien szanować małego?” lub “Czy pieniądze zdobywamy uczciwie?”.

Wykonawcy namawiali uczestników do wystrzegania się agresji, życia bez używek i pozytywnego nastawienia wobec samych siebie, a także uczyli kulturalnej zabawy oraz doceniania podstawowych wartości, które prowadzą do pięknego życia.

Spektakl rozpoczął się piosenką pt. “Chciałbym być kowbojem” – ale… kowbojem strzelającym uśmiechami, zakończyła go zaś piękna piosenka pt. “Baśnie”. Po części aktorskiej przeprowadzono konkurs przypominające dzieciom o zasadach właściwego i bezpiecznego korzystania z internetu oraz konkurs pt. “Jaka to bajka?” w którym uczestnicy nie tylko odpowiadali na ciekawe pytania, ale również śpiewali wesołe piosenki. Dużo muzyki, piękna scenografia, ciekawy sposób oraz niebanalne kostiumy i rekwizyty – wszystko to wywołało bardzo przychylne przyjęcie programu wśród najmłodszych.

Po zakończonych spektaklach dzieci z rąk pracowników Urzędu Miasta otrzymywały również drobne upominki.


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.