Wiadomości z Piekar Śląskich

Udane zawody MTB na MOSIR-ze

  • Dodano: 2013-10-28 16:00

Słoneczny pogoda towarzyszyła licznej grupie uczestników zawodów rowerowych MTB zorganizowanych przez MOSiR Piekary w niedzielę 27 października 2013 roku. Rywalizowano w kategoriach wiekowych o Puchar Dyrektora MOSiR

.Miejsce zawodów znajdowało się na obiekcie sportowym przy ulicy Olimpijskiej 3, a rowerowa pętla wyznaczona została w sposób pozwalający poznać wszystkie sportowo atrakcyjne miejsca zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Start i meta zlokalizowane zostały na terenie basenu kąpielowego, a na trasie zawodnicy przejeżdżali obok boiska o sztucznej nawierzchni, wjeżdżali na koronę stadionu piłkarskiego, pokonywali wał ochronny strzelnicy, mijali boisko do petanque i korty tenisowe, mieli okazję na rowerach przejechać po murawie boiska piłkarskiego. Zdaniem biorących udział atrakcyjność przebiegu rekompensowała stopień trudności. Trudna, ale bardzo fajna tak jednoznacznie oceniano propozycje organizatorów.

Organizatorzy zaplanowali  współzawodnictwo aż w 14 kategoriach wiekowych. Wszystko po to by zachęcić do udziału jak największą liczbę uczestników.

Zamysł się udał. Wystartowało 55 zawodników.

Wśród uczestników przeważali amatorzy rekreacyjnie uprawiający tę dyscyplinę sportu. Byli także profesjonaliści reprezentanci klubówMMBIKE TEAM, MTB SILESIA Rybnik,  , KPP Tarnowski Góry, Towarzystwo Rowerowe Bytom.

Osiągnięciami sportowymi i przebiegiem kariery zawodniczej wyróżniał się reprezentant RMF ROCK STAR MTB TEAM  Mariusz Kozak, który w tym roku  wygrał w klasyfikacji generalnej Bike Maraton MTB i Skandia Maraton MTB.

Każda grupa wiekowa miała swojego bohatera. Każdej towarzyszyła ambicja i  sportowy upór. Zawodnicy z zadowoleniem przejeżdżali linię mety, dumni ze swoich osiągnięć.

Najlepsi uczestnicy zawodów wyróżnieni zostali pucharami i medalami wręczonymi podczas podsumowania przez Dyrektora MOSiR Piekary Śląskie Łukasza Tomczyka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.