Wiadomości z Piekar Śląskich

Uniwersytet Śląski docenia. Wesprzyj piekarskich nauczycieli!

  • Dodano: 2023-03-06 06:30, aktualizacja: 2023-03-05 21:23

Uniwersytet Śląski dzięki współpracy z Fundacją im. Profesora Józefa Pietera ustanowił nagrodę im. Profesora Józefa Pietera, która uhonoruje wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela pracującego w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim, przyznając jednocześnie nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł.

Głosowanie na nauczycieli

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera jest przyznawana nauczycielce bądź nauczycielowi, którego praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; który skutecznie dzieli się swoją miłością do wiedzy, łączy cechy i umiejętności wybitnego nauczyciela przedmiotu oraz zaangażowanego pedagoga; jest otwarty, tolerancyjny i sprawiedliwy. Gorąco zachęcamy do zgłoszenia takich właśnie nauczycieli i nauczycielek, akcentując w uzasadnieniu wskazane wyżej wartości bliskie patronowi Nagrody, uwidaczniające się w konkretnych działaniach, jakie te osoby podejmują. 

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody może dokonać każdy: osoba indywidualna – między innymi uczeń, absolwent, rodzic, dyrektor, grupa osób lub instytucja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmowane są od października 2022, jeszcze tylko do 31 marca 2023. Zaprasza się do przygotowania zgłoszeń – wesprzyjmy naszych nauczycieli!

Laureata wyłania kapituła Nagrody i podaje do wiadomości podczas uroczystej gali zaplanowanej na 14 października w Katowicach. Wcześniej, bo jeszcze w czerwcu 2023 roku poznamy wszystkie osoby nominowane. 

Zgłoszenia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również