Wiadomości z Piekar Śląskich

Utrudnienia na piekarskich drogach!

  • Dodano: 2024-07-09 13:00

Od środy tego tygodnia wystąpią utrudnienia w obszarze ulic: Tarnogórskiej, Bytomskiej, Alfonsa Zgrzebnioka, Podmiejskiej i Karola Miarki. Poruszając się po mieście bądźcie czujni i uważni!

Ulice: Tarnogórska, Bytomska i Alfonsa Zgrzebnioka

Od 10 lipca (środa) na ul. Tarnogórskiej, na odcinku od ul. Bytomskiej do skrzyżowania z ul. Alfonsa Zgrzebnioka, rozpoczną się roboty związane z wykonaniem nawierzchni asfaltobetonowej. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu, a ruch odbywać będzie się wahadłowo.

Harmonogram prac:

  • 10.07 – frezowanie nawierzchni na całym odcinku,
  • 11.07 – ułożenie warstwy wiążącej na całym odcinku,
  • 12.07 – regulacja pionowa urządzeń,
  • 13.07 – ułożenie warstwy ścieralnej,

Podane terminy będą uzależnione są od panujących warunków atmosferycznych.

Ulice Karola Miarki i Podmiejska

Od środy 10 lipca 2024 r. wykonawca robót planuje na ulicy Karola Miarki przywrócić ruch dwukierunkowy natomiast na ulicy Podmiejskiej wprowadzić ruch jednokierunkowy – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z DW-911 (w kierunku od Bytomia do Centrum Piekar Śląskich) oraz na ulicy Pod Lipami – od skrzyżowania z DW-911 do skrzyżowania z ul. Zieloną (w kierunku od Centrum Piekar Śląskich do Radzionkowa).

Pomimo zmian, komunikacja kołowa oraz ruch pieszy do firm zlokalizowanych na ulicy Podmiejskiej zostaną utrzymane. Jednak ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Podmiejskiej, niemożliwy będzie przejazd w kierunku Opola i Radzionkowa. W związku z tym obowiązywać będzie objazd przez DW-911, węzeł “Piekary Śląskie” oraz autostradę A1, następnie przez węzeł “Bytom”, ulicę Dąbrowa Miejska, Celną do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Komunikacja miejska w kierunku Bytomia do Centrum będzie funkcjonować normalnie, z wykorzystaniem istniejących przystanków. Natomiast komunikacja miejska w kierunku od Centrum do Bytomia będzie odbywać się trasą objazdu DW-911, ulicą Pod Lipami i ulicą Zieloną. Na ulicy Zielonej, na istniejącej, nieużywanej zatoce autobusowej, zostanie uruchomiony przystanek dla kierunku od Centrum do Bytomia. Istniejące przystanki na ulicy Podmiejskiej, w kierunku od Centrum do Bytomia, zostaną wyłączone z użytku. Dokładne informacje dotyczące rozkładu jazdy autobusów miejskich znajdują się na stronie ZTM.

Planowane zmiany mają potrwać maksymalnie do końca września bieżącego roku, zgodnie z zapewnieniami wykonawcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również