Wiadomości z Piekar Śląskich

Uwaga: Od 1 listopada ruszyła infolinia dla osób bezdomnych

  • Dodano: 2022-11-07 06:30, aktualizacja: 2022-11-06 17:22

987 to numer bezpłatnej infolinii, która jest obsługiwana całodobowo, pod którym można uzyskać informację o pomocy w zakresie wyżywienia i noclegu dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego. Infolinia ruszyła od 1 listopada i będzie funkcjonowała do 31 marca.

Pomóżmy innym w zimowym okresie

Aby zapobiec wychłodzeniu organizmu osób bezdomnych zachęca się do zgłaszania miejsc ich przebywania za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub kontaktując się z dyżurnym Policji bądź Straży Miejskiej.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112).

Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również