Wiadomości z Piekar Śląskich

Uwaga! Złodzieje katalizatorów wrócili. Policja apeluje o czujność

  • Dodano: 2024-05-15 13:00

Jak się okazuje, układy wydechowe nadal znajdują się w sferze zainteresowań przestępców. Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. W ostatnim okresie na terenie Piekar Śląskich z dwóch samochodów wycięto katalizatory.

Reagujmy na podejrzane zachowania

W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są katalizatory z samochodów parkujących na ulicach Piekar Śląskich. Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Sprawcy działają też pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko wyposażeni w lewarek i urządzenie do cięcia metalu odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego. Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to właściciel auta reperuje coś w swoim samochodzie, funkcjonariusze szybko wyjaśnią sprawę i odjadą.

Policja apeluje więc o wzmożenie czujności. Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym natychmiast policję dzwoniąc pod nr 997 lub 112, wtedy zwiększymy szansę na zatrzymanie podejrzanych na gorącym uczynku.


Źródło: KMP Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również