Wiadomości z Piekar Śląskich

Nabór wniosków do konkursu „Partnerstwo dla Wolontariatu" - edycja 2024

  • Dodano: 2024-05-15 08:30, aktualizacja: 2024-05-15 08:59

Narodowy Instytut Wolności zaprasza do składania wniosków w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu”, edycja 2024. Konkurs jest realizowany w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Strategicznym celem Programu jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego angażowania się obywateli w wolontariat. Nabór wniosków trwa do 21 maja br. do godziny 16:00.

Szlachetna akcja w formie wolontariatu 

„Partnerstwo dla Wolontariatu”, edycja 2024 to nowa odsłona konkursu. Dzięki zaangażowaniu Agnieszki Buczyńskiej Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, konkurs „Partnerstwo dla wolontariatu”, edycja 2024 został poprzedzony procesem otwartych konsultacji z NGO. Umożliwiły one wprowadzenie do regulaminu konkursu cennych uwag i spostrzeżeń, które zostały zgłoszone przez organizacje pozarządowe z całej Polski. Strategicznym celem Rządowego Programu Korpus Solidarności jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego angażowania się obywateli w wolontariat.

Założenia wolontariatu 

Celem konkursu jest wybór 16 Partnerów Regionalnych oraz 28 Partnerów Lokalnych Korpusu Solidarności, którzy realizować będą zadania w latach 2024 – 2026. Zadaniem wybranych organizacji będzie pośrednictwo w działaniach wolontariatu, prowadzenie działań promujących wolontariat, szkoleń, poradnictwa oraz współpracy w realizacji Programu w zakresie kształtowania i wspierania lokalnego rozwoju wolontariatu systematycznego.

W złożonych ofertach oceniane będzie doświadczenie wnioskodawców, potencjał do realizacji zadań określonych w programie, oraz propozycje działań zaproponowanych przez wnioskodawcę. W ramach realizacji projektu nie ma konieczności wykazania wkładu własnego. Oferty należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.

Dotacje dla organizacji

Organizacje ubiegające się o datację na realizację zadań w charakterze Regionalnego Partnera Programu (Priorytet 1) mogą ubiegać się o dotację max. w kwocie 356 570, zł, natomiast organizacje ubiegające się o datację na realizację zadań w charakterze Lokalnego Partnera Programu (Priorytet 2) mogą ubiegać się o dotację max. w kwocie 156 000 zł.

Dotacja zostanie przyznana na realizację działań od czerwca 2024 do grudnia 2026 roku. W ramach dotacji, wybrany partner zorganizuje aktywności zdefiniowane we wniosku konkursowym i adresowane do grup odbiorców określonych w programie. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w czerwcu 2024 r.

Więcej informacji na temat: Partnerstwa dla Wolontariatu – edycja 2024.


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również