Wiadomości z Piekar Śląskich

V Piekarska Ustawka Sportowa przed nami. Co będzie się działo?

  • Dodano: 2023-05-23 07:45, aktualizacja: 2023-05-23 07:58

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na V Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się 30 maja 2023 r. o godz. 18:00. Start z Parku w Kamieniu, gdzie wspólnie: rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych uczestnicy dotrą na stadion piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej.

Plan trasy ustawki

Długość trasy to niezmiennie 6 km. Od 16:30 strażnicy miejscy będą znakowali rowery.

Na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16:30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się w “plikach do pobrania”.

Tym razem na mecie Łukasz Tomczyk – Dyrektor MOSiR-u wraz z pracownikami opowiedzą o działalności i funkcjonowaniu obiektów sportowych, a następnie zaproszą na wspólne ognisko. Organizatorzy proszą o zabranie prowiantu.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również