Wiadomości z Piekar Śląskich

W Brzezinach Śląskich odbyła się XII Wigilia Charytatywna

  • Dodano: 2022-12-22 07:15, aktualizacja: 2022-12-21 21:24

Kolejna edycja Wigilii Charytatywnej dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Brzezin Śląskich odbyła się wczoraj w Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4.

Te wyjątkowe świąteczne spotkania zainicjował w roku 2011 radny Tadeusz Wieczorek i kontynuuje to dzieło do dziś. Współorganizatorami Wigilii są ks. Leon Kraiński – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Klaudiusz Danecki z restauracji „Orzeł”. Na wydarzeniu pojawili się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, Alicja Meres, która jako przedsiębiorca od samego początku angażuje się w to przedsięwzięcie oraz Maciej Gazda – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich.

W końcu razem

Wczoraj po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa odbyła się Wigilia Charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich w formie uroczystego świątecznego posiłku przy wspólnym stole. Potrzebujący, organizatorzy i darczyńcy spotykali się w Centrum Usług Społecznych w Brzezinach, gdzie Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie wraz z Tomaszem Wesołowskim – Przewodniczącym Rady Miasta i radnym Tadeuszem Wieczorkiem złożyli zebranym życzenia świąteczno-noworoczne i przełamali się tradycyjnym opłatkiem. Modlitwę przed posiłkiem wygłosił ks. Leon Kraiński – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na tegoroczną Wigilię zaproszenie przyjęło ponad 70 osób, które otrzymały także dla siebie i rodzin paczki z żywnością. Wydanych darów i paczek zostało jednak ponad 100, gdyż pozostała część została rozwieziona do chorych i potrzebujących, którzy nie mogli pojawić się osobiście na spotkaniu wigilijnym.

Zorganizowana Wigilia jest kontynuacją dzieła zapoczątkowanego w 2011 roku z inicjatywy radnego Tadeusza Wieczorka. Od lat nie zmienia się to, że realizowane jest przy wsparciu ludzi dobrej woli. Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński – jej obecny proboszcz. Wydarzenie stało się już tradycją, a każda edycja Wigilii Charytatywnej dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich odznacza się dużą frekwencją. Niezmiennie uczestniczą w nich osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, przez co nie mogą wspólnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy, której towarzyszy dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również