Wiadomości z Piekar Śląskich

Weronika Bochenek wcieliła się w rolę Prezydenta Miasta

  • Dodano: 2018-06-05 09:30, aktualizacja: 2018-06-05 13:36

Zwyciężczyni konkursu “Gdybym był/a Prezydentem Miasta Piekary Śląskie” – Weronika Bochenek – 1 czerwca wcieliła się w rolę gospodarza Piekar Śląskich. Harmonogram pracy Pani Prezydent w tym dniu przewidywał między innymi szereg spotkań na terenie miasta.

Zwyciężczynią konkursu pod tytułem “Gdybym był/a Prezydentem Miasta Piekary Śląskie” okazała się Weronika Bochenek – uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 z włączonymi oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu materiału odpowiadającego na pytanie “Gdybym był/a Prezydentem Miasta Piekary Śląskie”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych z Piekar Śląskich. Podczas oceny zgłoszeń, komisja konkursowa pod uwagę brała przede wszystkim pomysłowość, ale także ciekawe i oryginalne podejście do tematu.

1 czerwca, w ramach konkursowej nagrody, Weronika Bochenek wcieliła się w rolę gospodarza naszego miasta. Kalendarz prezydenta w tym dniu wypełniony był po brzegi.

O godz. 7.45 samochód prezydencki odebrał Weronikę spod domu, skąd udała się ona do budynku głównego Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich. Na miejscu, w gabinecie Prezydenta Miasta zwyciężczyni konkursu spotkała się z Prezydent Sławą Umińską-Duraj, która serdecznie przywitała swoją jednodniową zastępczynię.

W oficjalnym przekazaniu urzędu prezydenta uczestniczyli Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Piekary Śląskie oraz Kierownik Biura Kadr i Płac, którzy nadzorowali poprawność całej procedury. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Weronika Bochenek złożyła uroczyste ślubowanie, po czym z rąk naczelnika odebrała zestaw “prezydenckich akcesoriów”. Nie zabrakło również czasu na herbatę i rozmowę ze Sławą Umińską-Duraj, która zaznajomiła swoją zastępczynię z codziennymi obowiązkami gospodarza miasta.

Po spotkaniu przyszedł czas na sprawy bieżące. Prezydent zapoznała się z podstawowymi dokumentami, które określają zasady pracy Urzędu Miasta, takimi jak statut miasta, struktura organizacyjna UM czy wybrane uchwały Rady Miasta. Z porannym raportem o stanie miasta Panią Prezydent zapoznali funkcjonariusze Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich.

Ważną częścią pracy prezydenta jest pełnienie obowiązków poza Urzędem Miasta. Około godziny 9.15 Prezydent Weronika Bochenek w towarzystwie Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie Natalii Ciupińskiej-Szoska oraz Łukasza Ściebiorowskiego udała się do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich, gdzie spotkała się z gronem pedagogicznym oraz uczniami. Następnie samochód prezydencki przejechał do Brzezin Śląskich, gdzie w tym dniu pod honorowym patronatem Pani Prezydent organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka.

Kolejne punkty wpisane tego dnia w kalendarz głowy miasta obejmowały: wizytę w nowym budynku Szpitala Miejskiego, wizytę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (łącznie z kontrolą postępu prac przy budowie basenu), wizytę w siedzibie Straży Miejskiej, wizytę w Piekarskim Centrum Zarządzania Kryzysowego (skontrolowanie sprzętu oraz wozu strażackiego) oraz udzielenie wywiadu w Radiu Piekary.

Dzień wypełniony po brzegi obowiązkami dobiegł końca około godziny 14.00. Prezydent Weronika Bochenek wróciła do Urzędu Miasta, gdzie ponownie spotkała się ze Sławą Umińską-Duraj oraz Naczelnikiem Kancelarii Prezydenta Miasta. Tego dnia ostatnim punktem harmonogramu zadań było powrotne przekazanie urzędu Pani Prezydent oraz odebranie nagrody rzeczowej za zwycięstwo w konkursie. Po krótkim pożegnaniu limuzyna prezydencka odwiozła Weronikę do domu.

W opinii Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie Natalii Ciupińskiej-Szoska i Łukasza Ściebiorowskiego, pracowników Kancelarii Prezydenta Miasta oraz pozostałych urzędników, Weronika świetnie poradziła sobie na stanowisku gospodarza Piekar Śląskich. Wzorowo wywiązała się w tym dniu ze swoich obowiązków, godnie reprezentując nasze miasto.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.