Wiadomości z Piekar Śląskich

Weź udział w charytatywnym maratonie biegowym i Nordic Walking'u dla Ani!

  • Dodano: 2024-04-09 12:00

Miłośnicy biegania i marszu Nordic Walking będą mogli uprawiać swoje ulubione dyscypliny i pomagać. W niedzielę, 21 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś zapraszają na charytatywny Maraton biegowy i Nordic Walking dla Ani Brzezińskiej. Wydarzenie, które rozpocznie się o 10.00, organizowane jest, by wspomóc prowadzoną zbiórkę na leczenie. Zapisy prowadzone są do 18 kwietnia.

Trasę można pokonać kilka razy

Zmagania polegać będą na pokonywaniu ciągle wyznaczonej pętli o długości ok. 5 km. Każdy z uczestników może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy. Start uczestników ze stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa przebiegać będzie ścieżkami lasu Dioblina.

Wpisowe do zawodów wynosi minimum 20 zł. Należy wpłacić je za pośrednictwem serwisu, który prowadzi zbiórkę:

https://onkozbiorka.pl/anna-brzezinska/przekaz-darowizne

Dokonując wpisowego, trzeba podać imię i nazwisko (np. Wpisowe Jan Nowak).

W dniu zawodów będą przygotowane specjalne puszki Fundacji i prowadzona będzie zbiórka.

Kim jest podopieczna fundacji?

Pani Ania Brzezińska ma 39 lat, jest mamą wspaniałego syna Mateusza i żoną ukochanego męża Marcina. Jest nauczycielką. W marcu 2023 roku  zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Leczenie jest długie i wieloetapowe. Do tej pory przeszła jednostronną mastektomię, półroczną chemioterapię, kolejnym etapem jest radioterapia.

Po radioterapii lekarze zalecają przyjmowanie leku, który niestety nie jest refundowany. Lekarstwo to zwiększa szansę, by nie pojawiły się  przerzuty odległe w kościach lub w mózgu. Koszt miesięczny jest bardzo wysoki, bo to 14 tysięcy złotych. Terapia tym lekiem trwa 2 lata.

Zapisy

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz numerek startowy. Zapisy do imprezy pod linkiem:

https://elektronicznezapisy.pl/event/10533/strona.html

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 18 kwietnia. W zmaganiach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednak muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Weź udział w charytatywnym maratonie biegowym i Nordic Walking'u dla Ani!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również