Wiadomości z Piekar Śląskich

Wiemy, kto 1 czerwca wcieli się w rolę Prezydenta Miasta

  • Dodano: 2018-05-29 18:00

Wyłonienie zwycięzców konkursu “Gdybym był/a Prezydentem Miasta Piekary Śląskie” nie było łatwe. Piekarska młodzież po raz kolejny pokazała swoją kreatywność. Konkurs miał na celu wyłonienie zwycięzcy, który przez jeden dzień będzie mógł się wcielić w rolę prezydenta.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu filmu lub autoprezentacji pod hasłem “Gdybym był/a Prezydentem Miasta Piekary Śląskie”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 szkół podstawowych i uczniów klas gimnazjalnych z Piekar Śląskich. Podczas oceny zgłoszeń, komisja konkursowa pod uwagę brała przede wszystkim pomysłowość, a także ciekawe podejście do tematu.

Nagrodą główną w konkursie, oprócz nagród rzeczowych, jest Dzień Dziecka spędzony na stanowisku Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Decyzją komisji konkursowej, spośród 9 zgłoszonych prac, najlepszy film wykonała Weronika Bochenek (MSP 13) i to ona 1 czerwca zasiądzie na fotelu prezydenta miasta. Tuż za Weroniką, drugie miejsce zdobyła Laura Wesołowski (MSP 5). Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się także Wojciech Feliks (MSP 15), który decyzją jury zasłużył na miejsce trzecie. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.

Pełnienie funkcji prezydenta miasta nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Harmonogram dnia prezydenta jest niezwykle napięty. Ważną częścią tej pracy jest pełnienie obowiązków nie tylko w Urzędzie Miasta, ale także poza nim. Już 1 czerwca przekonamy się, jak Weronika poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również