Wiadomości z Piekar Śląskich

Wybierz się na spacer śladami Wawrzyńca Hajdy

  • Dodano: 2023-07-06 13:00, aktualizacja: 2023-07-10 12:32

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci Wawrzyńca Hajdy – polskiego działacza ludowego, poety, „Śląskiego Wernyhory” – Izba Regionalna w Piekarach Śląskich przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną organizuje wydarzenie  „Spacer śladami Wawrzyńca Hajdy” już 8 lipca br.

Śladami Wawrzyńca Hejdy

Spotkanie rozpocznie się pod kamienicą przy ul. Bytomskiej 169 w Piekarach Śląskich o godzinie 11:00. Druga część wydarzenia odbędzie się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d, gdzie zostanie otwarta wystawa historyczna odsłaniająca najciekawsze fakty z życia jednego z najważniejszych mieszkańców Piekar Śląskich. 

Sobotnie wydarzenie ma upamiętnić postać Wawrzyńca Hajdy – uczestnicy spotkają się o godzinie 11:00 przy ul. Bytomskiej 169 i przejdą z domu, w którym mieszkał „Śląski Wernyhora” do miejsc z nim związanych, wysłuchując ciekawostek z jego życia.

Po zakończeniu spaceru śladami Wawrzyńca Hajdy uczestnicy przejdą do budynku Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d, gdzie zostanie otwarta wystawa historyczna odsłaniająca najciekawsze fakty z życia jednego z najważniejszych mieszkańców Piekar Śląskich. W trakcie wernisażu przewidziany jest letni orzeźwiający poczęstunek.

Udogodnienie dla osób niedowidzących 

Z myślą o osobach niedowidzących, wystawie ma towarzyszyć folder przygotowany powiększoną czcionką oraz wersja dźwiękowa dla osób niewidomych, a także ma zostać udostępniony folder drukowany brajlem.


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również