Wiadomości z Piekar Śląskich

Treningi przed piekarskim półmaratonem z Magdaleną Gorzkowską. Zapisz się!

  • Dodano: 2023-07-05 13:00

Urząd Miasta zaprasza biegaczy, którzy wystartują w 4. PKO Piekarskim Półmaratonie i Nocnej zaDyszce oraz wszystkich, którzy kochają sport i ruch, na treningi, jakie odbędą się na stadionie piekarskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3.

Pierwszy z nich już 6 lipca br. o godzinie 18:00. Zajęcia poprowadzi ambasadorka naszego biegu Magdalena Gorzkowska – była polska lekkoatletka, spritnerka. Obecnie zaś alpinistka i himalaistka, zdobywczyni ośmiotysięczników, w tym najwyższego szczytu ziemi jako najmłodsza Polka w historii. 

Osiągnięcia sportowe Magdaleny Gorzkowskiej

Magdalena Gorzkowska kiedyś biegała w jednym teamie z Justyną Święty-Ersetic czy Małgorzatą Hołub-Kowalik. Jeszcze w czasach, gdy polska sztafeta 4×400 m nie była nazywana "Aniołkami Matusińskiego". W 2016 r. Biało-Czerwone, z Magdaleną Gorzkowską w składzie, zostały halowymi wicemistrzyniami świata w Portland. Oprócz tego, do swoich największych sukcesów lekkoatletycznych nasza ambasadorka może zaliczyć srebro w halowych mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów i złoto na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tampere, również w sztafecie 4×400.

Później sprinterka ze Śląska poszła własną drogą. Zamieniła bieżnię na górskie szlaki. Najpierw wspięła się na Mont Blanc, potem na Aconcaguę oraz Kilimandżaro. 17 maja 2018 r. Gorzkowska zdobyła Mount Everest – najwyższy szczyt Ziemi (8848 m n.p.m.) – jako najmłodsza Polka, mając 26 lat i 17 dni. W 2019 r., jako pierwsza Polka zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli. 27 września 2019 r. weszła na Manaslu. 28 maja 2022 r., zdobyła Denali – najwyższy szczyt Ameryki Północnej.

Po ostatnim osiągnięciu na swoim koncie ma już 5 szczytów wchodzących w skład Korony Ziemi (Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Mount Everest i Denali). Aby dołączyć do grona 26 polskich zdobywców Korony Ziemi, musi zdobyć jeszcze 2 szczyty: najwyższą górę Australii i Oceanii oraz Antarktydy, czyli kolejno Puncak Jaya (wd. Messnera) oraz Masyw Vinsona.

Treningi ze sportowcem przed półmaratonem

6, 13 i 19 lipca 2023 r. odbędą się treningi z Magdaleną Gorzkowską na stadionie MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Zbiórka uczestników o godzinie 18:00. Treningi z Magdaleną to połączenie wieloletniego doświadczenia z solidną dawką wysiłku i gigantyczną porcją pozytywnej energii. Wstęp wolny dla wszystkich! Po prostu przyjdź i trenuj z nami!

Nadal możecie się zapisać na 4. PKO Piekarski Półmaraton z Nocną zaDyszką, które odbędą się 22 lipca 2023 r. o godz. 21.00 – za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl.

Treningi przed piekarskim półmaratonem z Magdaleną Gorzkowską. Zapisz się! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również